Jak zadbać o skórę w wieku 50 lat?

Od 50 roku życia w naszym organizmie zachodzi wiele zmian, w tym menopauza. Ten proces hormonalny jest odpowiedzialny za to, że skóra staje się cieńsza, odwodniona, sucha, zmarszczki stają się bardziej widoczne lub pojawiają się nowe, przebarwienia stają się bardziej wyraźne i pojawia się wiotkość. Odkryj, jak dbać o skórę po 50-tce.

1. Aby zadbać o swoją skórę w wieku 50 lat musisz zrozumieć, że głównym efektem menopauzy jest ekstremalna suchość. Tak więc pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to dużo nawilżać skórę. Krem musi stanowić barierę, która zapobiega brakowi wody spowodowanemu brakiem estrogenów. Należy więc wybrać krem z witaminą A, który zapewnia ekstremalne nawilżenie. Jedzenie pokarmów bogatych w tę witaminę może również pomóc w utrzymaniu nawilżonej skóry w wieku 50 lat.

2. Krem nawilżający nie może być jedynym narzędziem w walce z suchą skórą. Polecane są maseczki nawilżające w celu wzmocnienia nawilżenia, którego potrzebuje skóra i od tej pory wszystkie produkty, których, takie jak płyn do demakijażu, płyn do mycia twarzy, tonik, serum, powinny być najlepiej w formie kremu i oferować, oprócz swojej głównej funkcji, nawilżenie cery. Idealne są kremy do pielęgnacji twarzy zawierające kwas hialuronowy i mocznik.

3. Niezbędne: ochrona przeciwsłoneczna! W tym wieku ekspozycja na promienie słoneczne jest jeszcze bardziej niebezpieczna, ponieważ przyspieszają one zmiany zachodzące w skórze w okresie menopauzy, więc jeśli słońce zawsze było złe dla skóry właściwej, to w wieku 50 lat jest znacznie gorsze. Zaleca się stosowanie filtrów przeciwsłonecznych z SPF 60, a ponadto preferowanie kosmetyków i kremów, które zapewniają 24-godzinną ochronę. Tutaj przeczytasz, dlaczego kremy SPF są tak ważne.

4. Stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych jest niemal obowiązkowe. Sucha skóra sprzyja powstawaniu nowych zmarszczek i podkreśla już istniejące, dlatego konieczne jest stosowanie kremu, który zapobiegnie działaniu procesu wysuszania. Kwas salicylowy i witamina C to składniki, które powinien mieć każdy krem przeciwzmarszczkowy.

5. Nałóż na całe ciało nawilżający krem do ciała, na bazie mocznika lub dzikiej róży, szczególnie w miejscach, gdzie zawsze występowała suchość, takich jak łokcie, kolana, kostki itp. Ważne jest, abyś nawilżała całe ciało co najmniej dwa razy dziennie, aby inne części ciała nie ucierpiały z powodu zaburzeń równowagi progesteronu i estrogenu.

6. Wszelkie zabiegi estetyczne mające na celu ujędrnienie i zwalczenie wiotkości są dobrym rozwiązaniem, aby zadbać o skórę po 50. W centrach estetycznych dostępnych jest wiele opcji, aby brak kolagenu wraz z menopauzą nie spowodował osłabienia mięśni twarzy i zwiotczenia tkanek. Udaj się do zaufanego centrum estetycznego i skonsultuj opcje.