Szukasz pomysłu na oryginalny kolor włosów? Sprawdź popielaty blond!

Popielaty blond to kolor, który jest na topie od kilku lat i zapewne jeszcze długo się na nim utrzyma. Z dumą noszą go gwiazdy kina, telewizji i internetu. Dodaje klasy i pewności siebie. Polecany jest osobom odważnym, mającym swoje zdanie i odwagę, by go bronić.

Jaki to kolor popielaty blond?

Trudno jednoznacznie wytłumaczyć, jaki to kolor popielaty blond. Jedni określają go mianem białego z połyskiem. Inni mówią o szarości z jasnymi refleksami. Jeszcze inni o ładniejszej wersji siwizny. Jakkolwiek by tego nie określić, jedno jest pewne – popielaty blond to kolor pełen dystynkcji i elegancji. Zalicza się do gamy blondów chłodnych, pozbawionych żółtych, rudych lub brązowych refleksów.

Popielaty blond w metalicznym odcieniu to chyba najczęściej widywany odcień. Świetnie prezentuje się na włosach długich i kręconych. Nie znaczy to, że inne odcienie popielatego blondu są brzydsze. Po prostu akurat ten w bieżącym sezonie jest trendy.

Jak dbać o popielaty blond na włosach?

Popielaty blond na włosach nie jest dany z natury. Wymaga użycia farby do włosów, a później konsekwentnego dbania, by na fryzurze nie pojawiły się żółte lub złote refleksy.

To, że włosy w odcieniu popielatego blondu żółkną, nie jest niczym niezwykłym. Wynika to z faktu, iż blond pigmenty są najmniejsze i najszybciej się wypłukują. Ponieważ w tym wypadku mamy do czynienia z jasnym kolorem, nie jest to tak widoczne, jak w przypadku wypłukiwania się ciemnych pigmentów.

Także źle dobrane kosmetyki mogą przyspieszać żółknięcie włosów. Wbrew pozorom nie wszystkie szampony i odżywki do włosów blond nadają się do chłodnych odcieni. Przy popielatym blondzie należy unikać kosmetyków zawierających olej sezamowy, kurkumę, wyciąg z cytryny, olej musztardowy.

Jak wszystkie farbowane włosy, tak i popielaty blond potrzebują regularnego nawilżania. Poza szamponami do włosów suchy i farbowanych dobrze sprawdzają się maski i odżywki. Raz na jakiś czas warto zrobić olejowanie włosów farbowanych.

Aby zneutralizować pojawiające się żółte refleksy, dobrze jest zrobić płukankę w kolorze niebieskim lub fioletowym. Można też użyć fioletowego szamponu. Przede wszystkim jednak trzeba pamiętać o systematyczności. Im lepiej będziemy dbać o włosy w kolorze popielatego blondu, tym dłużej pozostaną nieskalane żółtymi refleksami.

Komu pasują włosy w kolorze popielatego blondu?

Popielaty blond najlepiej prezentuje się na długich włosach, na których można najpełniej zaprezentować świetliste refleksy. Krótkie włosy w kolorze popielatego blondu mogłyby zrobić wrażenie siwych, choć w rzeczywistości siwizna i popielaty blond nie są tożsame.

Popielaty blond nadaje się do robienia ombre. W takim wypadku dobrym towarzystwem dla niego są włosy czarne lub w kolorze ciemnego, chłodnego brązu.

Popielaty blond można nosić niezależnie od wieku, choć trzeba przyznać, że lepiej wyglądają w nim osoby młode. Osobom w wieku dojrzałym chłodne odcienie blondu uwypuklają niedoskonałości cery oraz zmarszczki, co może być postrzegane jako postarzanie.

Jeśli chodzi o typ urody, do której pasuje popielaty blond, to wyraźnie preferowane są chłodne odcienie skóry i jasne oczy. Śniada cera wyklucza tego typu metamorfozę.