Naturalne środki na oparzenia skórne

Natura oferuje nam składniki, które mogą naprawić skórę po ekspozycji na słońcę. W rzeczywistości większość produktów kosmetycznych zawiera niektóre z tych składników. Jeśli jednak zamierzasz zrobić własne maseczki lub kremy, aby odbudować skóre, wykonaj wcześniej test alergiczny na jakimś obszarze skóry. Chociaż produkty te są naturalne, mogą nie być bezpieczne dla niektórych osób.

Oleje migdałowe

Wszystkie oleje roślinne odżywiają naszą skórę jednocześnie zapobiegają jej odwodnieniu, ponieważ tworzą na naszej skórze cienki film ochronny. Są więc idealne zarówno do naprawy uszkodzeń słonecznych, jak i do ochrony nas przed słońcem, o ile są stosowane jako część formuł kosmetycznych. W szczególności miejscowo stosowany olej migdałowy, jak wykazały badania, jest w stanie zapobiec uszkodzeniom strukturalnym spowodowanym przez promieniowanie UV. Dodatkowo jest w stanie spowolnić proces fotostarzenia.

Aloe vera, odświeżający dla skóry

Aloes jest rośliną szeroko stosowaną jako naturalny środek do pielęgnacji skóry i włosów. Żel aloesowy zmiękcza i pomaga naprawić uszkodzoną skórę. Stosuje się go głównie ze względu na działanie kojące i odświeżające.

Olejek z dziurawca

Olejek z dziurawca to klasyk. Niektóre z doniesień o stosowaniu zioła pochodzą od starożytnej grecji z I wieku n.e. W kosmetyce naturalnej stosowany jest przede wszystkim jako olej po opalaniu, ponieważ świetnie regeneruje organizm, a także jest skuteczny w gojeniu się ran po oparzeniach. Ma również właściwości łagodzące, zapobiega przesuszeniu skóry i stymuluje regenerację komórek.

Napar z rozmarynu

Po dniu spędzonym na słońcu ważne jest, aby naprawić wszelkie szkody spowodowane przez promienie słoneczne. Napar ten ma właściwości kojące, ponadto nawilża i odżywia skórę oraz pomaga spowolnić starzenie się skóry spowodowane działaniem słońca.

Czarna herbata

Schłodzona, czarna herbata jest powszechnie stosowana jako domowy środek na oparzenia słoneczne. Kwas garbnikowy i teobromina pomagają usunąć ciepło oparzeń słonecznych. Inne związki zawarte w herbacie zwane katechinami pomagają zapobiegać i naprawiać uszkodzenia skóry.

Jogurt z miodem

Innym domowym środkiem, który możemy zastosować po dniu spędzonym na plaży i słońcu jest jogurt. Wykazano, że jogurt stosowany na skórę zwiększa jej nawilżenie, zmniejsza przeznaskórkową utratę wody oraz zwiększa jasność i elastyczność leczonej skóry. Możemy go mieszać z miodem, aby wzmocnić jego działanie.

Więcej metod radzenia sobie z oparzeniami skóry, problemami dermatologicznymi itd. znajdziesz w http://www.kosmetyczne.pl