Co zrobić, aby złagodzić i zapobiec bólom mięśni?

Niewątpliwie jednym z najbardziej oczywistych skutków sytuacji, z jaką mamy do czynienia w ostatnich tygodniach, jest to, że spędzamy w domu znacznie więcej czasu niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Miało to ogromny wpływ na nasze rutyny, wpływając nie tylko na nasz dzień pracy czy życie towarzyskie, ale także na dobre nawyki, takie jak jedzenie czy ćwiczenia fizyczne. Nieuchronnie w dzisiejszych czasach prowadzimy bardziej siedzący tryb życia. Bezczynność czy nawet wykonywanie ćwiczeń, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni, a także zła postawa to w dzisiejszych czasach przyczyny bólu mięśni.

Co zrobić, aby złagodzić bóle mięśni?

Istnieją różne propozycje, które mogą nam pomóc w poprawieniu kondycji fizycznej, jeśli uszkodzenia już się pojawiły, choć nie powinniśmy przestać im zapobiegać w miarę możliwości. Na pewno warto zacząć poranek w odpowiedni sposób – tutaj polecamy artykuł ze strony www.pacz.pl na temat magicznego poranka. Warto także masować mięśnie. W takim przypadku, oprócz masowania tych samych miejsc, wskazane jest rozciąganie dotkniętych chorobą. Jeśli stosujemy rutynę ćwiczeń, najlepiej nie forsować bolącego miejsca, gdyż może to pogłębić problem.

Jeśli występuje stan zapalny, warto przyłożyć lód do chorego miejsca, aby go zmniejszyć. W przypadku intensywnego bólu warto zastosować ciepło, ponieważ dzięki temu mięśnie zwiększają przepływ krwi. Można również stosować uzupełniające naturalne metody leczenia, takie jak olej CBD, który ma liczne zalety, a jedną z nich jest skuteczność w łagodzeniu bólu. Ten ekstrakt z konopi ma właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne, które mogą być bardzo pomocne.

Jak zapobiegać bólowi?

Przede wszystkim przestrzeganie jakiejś rutyny ćwiczeń w domu, która jest dostosowana do naszych możliwości i wymagań fizycznych jest odpowiednie, ale jeszcze ważniejsze, jeśli chcemy zapobiec kontuzjom lub bólowi jest rozgrzanie się przed ćwiczeniami i rozciąganie. Poprawa elastyczności pomaga wzmocnić mięśnie i zapobiec ich obolałości.

Innym, być może mniej oczywistym aspektem do rozważenia jest odżywianie. Nasze rutyny żywieniowe również ucierpiały w tych dniach, więc łatwo jest pobłażać niezdrowej żywności. Utrzymanie zrównoważonej diety, z odpowiednim spożyciem błonnika i białka, jest niezbędne, jeśli chcemy pomóc w prawidłowym utrzymaniu naszego organizmu.

Odpoczynek to ostatni punkt, o którym pozostaje wspomnieć, a który również odgrywa bardzo ważną rolę w tej kwestii. Musimy dać naszemu ciału godziny snu i odpoczynku, których potrzebuje, jeśli chcemy poprawić ból mięśni, unikając złej postawy. Podobnie należy robić przerwy od aktywności fizycznej, jeśli zauważymy, że któryś obszar cierpi.