Do czego służy łóżkowanna?

Do czego służy łóżkowanna? Gdzie znajdzie zastosowanie wózkowanna? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

  1. Co to jest łóżkowanna?
  2. Gdzie znajdzie zastosowanie łóżko do mycia chorych?

Jak bez problemów przetransportować chorego do łazienki, aby pomóc mu w codziennych czynnościach higienicznych? Najlepszym rozwiązaniem są tak zwane łóżkowanny. Czym jest wózkowanna? Do czego dokładnie służy i gdzie znajdzie zastosowanie? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie. Już teraz zapoznaj się z jego treścią!

Co to jest łóżkowanna?

Czym są łóżkowanny i do czego służą? Otóż to urządzenia, które wykorzystuje się do codziennych czynności higienicznych osób, które są chore lub niepełnosprawne. To doskonałe wsparcie nie tylko dla pacjentów, ale także dla opiekunów. Takie wózkowanny nie tylko odciążają osobę opiekującą się chorym, ale także wykorzystuje się je do transportu pacjenta pod prysznic czy po prostu do łazienki.

Na rynku aktualnie dostępnych jest kilka wariantów łóżek do mycia chorych. Na przykład można znaleźć specjalne wózki prysznicowe, które produkuje się z odpowiednio wysokiej jakości materiałów. Dodatkowo są proste w obsłudze, równie łatwe w prowadzeniu i sprawdzą się nie tylko w szpitalu czy domu opieki, ale nawet w domu.

Użytkowanie łóżka do mycia chorych nie jest trudne. Opiekun za pomocą uchwytów znajdujących się zarówno u wezgłowia, jak i od strony nóg, pcha łóżko i transportuje chorego do miejsca docelowego. Dzięki temu, że wspomniane uchwyty znajdują się po obu stronach, nie ma konieczności obracania łóżkowanna, kiedy musimy zmienić kierunek. Zamontowany mechanizm hydrauliczny natomiast pozwala na bezproblemowe podnoszenie i opuszczanie takiego łóżka do mycia chorych. Bez tego typu rozwiązań trudno nawet przystąpić do mycia włosów, a co dopiero całego ciała.

Jeśli chcesz kupić łóżko do mycia osób niepełnosprawnych, koniecznie zwróć uwagę na to, aby wybierać takie rozwiązania, które wykonano z odpowiednich materiałów. Dzięki temu mycie chorego jest możliwe bezpośrednio na płaszczyźnie wózkowanny. Ponadto takie urządzenie powinno gwarantować wysokie bezpieczeństwo choremu. Na przykład dobry wózek prysznicowy wyposaża się z odpowiednie poręcze, które chronią niepełnosprawnego przed wypadnięciem w trakcie transportu oraz mycia. 

Gdzie znajdzie zastosowanie łóżko do mycia chorych?

Gdzie wykorzystuje się łóżka do mycia chorych? Takie urządzenia znajdują zastosowanie przede wszystkim w szpitalach. Ale to nie jedyne miejsce, gdzie się przydają. Łóżko do mycia osób niepełnosprawnych wykorzystuje się także w różnego rodzaju domach opieki.

Jeśli jesteś opiekunem osoby niepełnosprawnej, którą zajmujesz się poza szpitalem czy domem opieki – a mianowicie w domu i chcesz nieco wspomóc sobie podczas codziennych czynności higienicznych, takie łóżko do mycia chorych również będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Warto również wspomnieć o tym, że podesty ułatwiają proces mycia chorego osobom, które się tym zajmują. Jest to więc świetne rozwiązanie dla każdej ze stron niezależnie od tego, czy chodzi o przeprowadzenie mycia ciała, czy jedynie mycia głowy. Dodatkowym ułatwieniem może być stosowanie specjalnej pianki do mycia bez użycia wody, którą można stosować również w warunkach domowych. Jest to pianka myjąco – pielęgnująca, dzięki czemu jedno użycie przynosi dwa efekty. Nawet jeżeli stan zdrowia chorego wymaga spędzania całych dni w łóżku pacjenta, codzienna pielęgnacja wcale nie musi być skomplikowana.