Zabieg na opadające powieki – czym jest i jakie daje efekty

Każda kobieta pragnie ładnie wyglądać. Marzenie wielu pań jest utrzymanie skóry i ciała w jak najlepszym stanie i kondycji. Wiele z nas boi się starzenia i mankamentów, które pojawiają się wiekiem. Jednym z nich jest tworzenie się zmarszczek oraz tzw. wiotczenie skóry. Efektem tego są np. opadające powieki. Jak temu zapobiec? Czy istnieją zabiegi, które niwelują te niedoskonałości.

Na czym polega blefaroplastyka? Jak są jej efekty?


Zabieg na opadające powieki to bardzo popularne działanie, które posiada walory zarówno estetyczne, jak i zdrowotne. Jego głównym celem jest podniesie skóry, która wiotczeje oraz niekiedy ogranicza widzenie. Zgromadzona skóra na powiece ulega grawitacji jednocześnie nieładnie wyglądając nad okiem. Działania te pomagają również usunąć worki pod oczami czy wrażenie zmęczonej twarzy.
Efektem tego zabiegu jest przywrócenie młodego wyglądy twarzy, zmiana konturów oczu czy przywrócenie idealnego kształtu oczodołów. Jak wykonywana jest plastyka powiek i przez ile utrzymuje się efekt?


Zabieg wykonywany jest przez specjalistów chirurgii plastycznej. Działania te są nieco inwazyjne, jednak przynoszą oczekiwane efekty. W ten sposób możliwe jest zoperowanie górnej, dolnej lub obu powiek. Głównym celem zabiegu jest usunięcie nadmiaru skóry, która powoduje widoczne niedoskonałości. Po tego rodzaju działaniach, skóra wygląda na dużo młodszą, a sam pacjent może odczuwać duży komfort zarówno podczas patrzenia, jak i pielęgnacji własnego ciała.
Ostatnio bardzo popularnym stało się również wykonywanie zabiegów niechirurgicznych. Jednym z nich jest lifting powiek. Do tego typu działań wykorzystywane są nowoczesne urządzenia, dzięki którym możliwe jest wykonanie zabiegu niemalże u każdego człowieka.


Jakie najlepiej wykonać zabieg, jakim jest korekcja opadającej powieki?


Tego typu działania wykonywane są najczęściej przez osoby dorosłe i dojrzałe. Ponieważ podczas wykonywanych czynności usuwana jest skóra, zabieg zaleca się osobom po 35 roku życia. Przyczyną i podłożem do wykonania korekty powiek są również inne czynniki takie jak:

  • nadmiar skóry na powiece,
  • zasłonięcie przez zwisającą skórę szpary wzrokowej,
  • nieładny i nieestetyczny wygląd,
  • obecność tzw. worków pod oczami zwanymi przepuklinami tłuszczowymi,
  • zwiotczenie mięśni w wyniku choroby, itp.


Opadanie powieki to problem różnej natury, dlatego usunięcie nadmiernej skóry może powodować zarówno ulgę w sensie zdrowotnym, poprawić widzenia, je również samopoczucie czy odbiór naszego wyglądu przez siebie i innych ludzi.