Podłączone apteczki

„Jest to doskonałe narzędzie dla mnie, bo wiele razy, gdy dziecko jest chore, można zapomnieć rzeczy, bo jesteś tak skupiona na nich” Brooker powiedział.

Brooker smartfon jest podłączony za pośrednictwem aplikacji z tym termometrem Kinsa i rejestruje, czy mała Channing ma gorączkę, a następnie rejestruje go, wraz z wszelkimi lekami lub objawów ona i wysyła je bezpośrednio do swojego lekarza, jeśli Brooker chce.

„Nie muszę się wydostać pióro i notes i zacząć pisać rzeczy w dół,” Brooker powiedział. „To wszystko jest tam na palcach”.

To jeden z wielu nowych urządzeń, które są częścią eksplodujące trendu high tech medycyny.

Na przykład, niektóre testy ciążowe mają teraz aplikacje synchronizacji z zestawu, aby pomóc osiągnąć wyniki.

Istnieją przypadki związane EpiPen że alarm się upewnić, którzy potrzebują ich nigdy nie wychodzić z domu bez niego. Jest też naklejki Bandaid-jak z Loreal, który mówi, kiedy robi się zbyt dużo słońca.

Ale Pam Dixon Światowego Forum prywatności chce aby ludzie wiedzieli, że mogą być potencjalnymi downsides z kilku połączonych elementów apteczki.

„Te pytania zadać w tej sytuacji są” w porządku, kto otrzyma te informacje i jakie informacje są one coraz? „Dixon.

Dlaczego to ma znaczenie? W niektórych przypadkach może nawet nie być gromadzone dane medyczne.

„Jest to aplikacja medyczna, i to, oprócz innych dziedzinach to zbiera, zbiera metadane SMS, więc co to oznacza to, że każdy, kto zbiera pan nazywa, swój numer telefonu, a następnie zbiera jak długo rozmawiałeś do nich i jak często, „Dixon.

W rzeczywistości, ostatnie badania wykazały, że polityka prywatności w aplikacjach zdrowia są często słabe lub całkowicie brakuje. innowacje medyczne również niekoniecznie są objęte przepisami dotyczącymi ochrony zdrowia lub HIPAA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *