Migotanie przedsionków Badanie sugeruje kobiety radzą sobie gorzej, ale żyją dłużej niż mężczyźni

Migotanie przedsionków – znany również jako migotania przedsionków lub AF – jest najbardziej rozpowszechnioną formą arytmii serca, gdzie tętno jest nieregularne, zbyt wolno lub zbyt szybko. Może on występować w krótkich odcinków, lub może być stały.

Ponieważ AF powoduje ich nieregularne bicie się, przepływ krwi z górnych komór serca (przedsionków) do dolnej komory (komór) nie jest tak dobry, jak być powinno.

Ryzyko udaru wynosi cztery do pięciu razy wyższe u osób z AF w porównaniu z osobą bez AF. Również udarów u pacjentów z migotaniem przedsionków są bardziej dotkliwe.

Chociaż AF jest rosnąca i kosztownym problemem zdrowia publicznego, a wiele badań zostały opublikowane pod warunkiem, niewiele wiemy na temat różnic między płciami w zakresie objawów i jak mogą one wpłynąć na jakość życia, leczenia i wyników.

W czasopiśmie JAMA Cardiology, Jonathan P. Piccini, kliniczne elektrofizjologii serca i profesor medycyny na Duke University Medical Center w Durham, NC, i współpracownicy opisują w jaki sposób zbadać te zaległe pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *