Deadly geny raka mózgu zidentyfikowane

Glejaki to rodzaj nowotworu, który rozpoczyna się w glejowe ośrodkowego układu nerwowego (mózg i rdzeń kręgowy). Glejowych są komórki wsparcia układu nerwowego, zapewniając fizyczne wsparcie i izolacja neuronów.

Glejak wielopostaciowy, znany również jako klasa 4 anaplastyczny, jest najczęstszą i agresywna forma glejaka.

W tym podtypie raka pacjenci rzadko przetrwać znacznie dłużej niż rok od rozpoznania. Nawet wtedy, gdy są używane chirurgia, promieniowanie, chemioterapia, rokowanie jest słaba.

Glejak wielopostaciowy nie reaguje na bieżące zabiegów. Istnieje wiele przyczyn tego oporu interwencji, obejmują trudność uzyskania leków do miejsca guza na zakłóceniu przepływu krwi i nagromadzenie się płynu w tym obszarze.

Nowotwory związane z glejakiem wielopostaciowym rośnie szczególnie szybko i migracji łatwo do sąsiednich odcinków tkanki mózgowej.

Ze względu na położenie guza w mózgu, nawet gdy operacja jest wykonywana, jest praktycznie niemożliwe, aby usunąć wszystkie tkanki rakowej, co nawrót nieuniknione. Ten rodzaj raka stanowi ponad połowę wszystkich guzów mózgu i dotyka około 2-3 osób na 100.000.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *