Czy paracetamol zmniejszyć empatię?

Stosowany w leczeniu bólu i gorączki, paracetamol – znany jako paracetamol w Wielkiej Brytanii – jest obecny w co najmniej 600 leków w Ameryce, w tym Tylenol.

Po raz pierwszy odkryta w 1877 roku, paracetamol jest jednym z najbardziej typowych składników leków w USA. W 2008 roku 24,6 miliarda dawek zostały sprzedane.

Szacuje się, że 23 procent Amerykanów (52 mln osób) użyć leków zawierających paracetamol w każdym tygodniu.

Mimo długiej i narkotyku popularnego serwisu dla ludzkości, nauka nadal jest poznanie jego skutków. Te nowe spostrzeżenia są powrocie w zakres dziedzin, nie tylko psychologia.

W ostatnich latach naukowcy zagłębiając się w psychologicznych skutków paracetamol odkryli jakieś niepewne, ale fascynujących spostrzeżeń.

Na przykład, zespół z University of Kentucky odkryli, że paracetamol nie tylko zmniejsza się ból fizyczny, ale również zmniejsza psychiczny ból spowodowany odrzuceniem społecznym.

Inne badanie, przeprowadzone na Uniwersytecie Stanowym Ohio i opublikowana w czerwcu 2015 roku, okazało się, że paracetamol obniżone oceny i reakcji ludzi na obu bodźców negatywnych i pozytywnych.

Obecne badanie, przez ten sam zespół Ohio, wynika z tych ustaleń. Tym razem emocje pod kontrolą jest empatia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *