Budżet ACT zapewnić impuls dla medycyny spersonalizowanej

Budżetu w przyszłym tygodniu Terytorium przeznaczy $ 7,3 miliona dolarów w ciągu czterech lat do ustalenia kliniczne genomowego usługę, która pozwoli naukowcom medyczne w Australian National University, aby wziąć ich do szpitali specjalistycznych umiejętności Canberra.

Usługa będzie partnerstwo między Centrum Spersonalizowany Immunologii w Anu i ustawa o zdrowiu.

Centrum zastępcą dyrektora prof Carola Vinuesa powiedział to oznaczało, że po raz pierwszy, lek może być dostosowane do ACT osoby na podstawie ich genetyki.

„To będzie skorzystają głównie dzieci z ciężkimi warunkami, chorych na raka i wykazaliśmy, że może ona również korzyści pacjentom choroby immunologiczne,” powiedziała.

„Istnieją pewne choroby, które tak naprawdę nie wiedzą, jakie leki będą skuteczne, ale są też inne choroby, dla których w rzeczywistości mamy sporo opcji, ale nie wiemy, które pacjenci będą reagować na które leki.

„Tak więc w wielu przypadkach leki te są bardzo drogie i jest to kwestia prób i błędów, aż znajdziemy które pacjent reaguje na co.

„Teraz będziemy mogli polecić pewne zabiegi oparte na ustaleniach genetycznych … znajdujemy w niektórych indywidualnych pacjentów.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *