Sharmila Majumdar Złoty Medal rezonansu magnetycznego w medycynie Grupa

Jej badania ma potencjał do personalizacji leczenia dla pacjentów, i jest to znaczący krok naprzód w tworzeniu ram precyzja lek na choroby układu mięśniowo-szkieletowego.

„Dr. Majumdar jest liderem w MRI przez 30 lat i ma w szczególności pionierem w rozwoju i zastosowania obrazowania ilościowego do diagnozowania i zrozumienia zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego, „powiedział John C. Gore, PhD, profesor radiologii i radiologicznych Nauk i dyrektor Instytutu Nauki obrazowania przy Vanderbilt University School of Medicine. „Jej prace miały szeroki wpływ na translacyjnej postępowania klinicznego wspólnych problemów stawów i chrząstki.”

Majumdar jest dyrektorem szkieletowe i ilościowa Imaging Research (MQIR) grupy w UC San Francisco, interdyscyplinarny zespół składający się z wydziału, post-doktorskich uczonych i studentów. Współpracownicy obejmują ortopedów, reumatologów, epidemiologów i obliczeniowych naukowcom.

Grupa koncentruje się na pchanie sferę mięśniowo obrazowania obejmuje wysokiej rozdzielczości morfologicznych i molekularnych obrazowanie za pomocą rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, aw połączeniu emisyjnej tomografii-MR.

„Quantitative MR stworzył ogromne postępy w dziedzinie osteoporozy, kostno-zapalenie stawów i związane kontuzjami stawu degeneracji. Warunki te mają wpływ na miliony ludzi, mają istotny wpływ na jakość życia i są poważnym obciążeniem ekonomicznym, „Majumdar powiedział. „Ta nagroda jest dla całego naszego zespołu i jestem bardzo wdzięczny do współpracy i integracyjnego wydziału, jak również doktorów i stażystów pracujących w grupie MQIR, za wsparcie naszej misji.”

Sharmila Majumdar uzyskał doktorat z Yale University w 1987 roku w Inżynierii i Nauk Stosowanych. Była doktora badacz i profesor w Yale, przed przystąpieniem UCSF jako adiunkt w roku 1989. Obecnie jest profesorem i wiceprzewodniczący Badań w Zakładzie Radiologii i Biomedical Imaging. Ona ma wspólnych spotkań w działach chirurgii ortopedycznej oraz w Bioinżynierii i Nauk Therapeutic na UCSF, i Bioinżynierii Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley.

Badania Majumdar jest wspierany przez dotacje z NIH i podmiotów gospodarczych. Jest zróżnicowana, począwszy od rozwoju technicznego do badań klinicznych. Ona została wybrana jako stypendysta Amerykańskiego Instytutu Inżynierów medycznych i biologicznych w 2004 roku, stypendysta Międzynarodowego Towarzystwa Rezonansu Magnetycznego w Medycynie w 2008 roku UCSF Haile T. Debas Akademia Wychowawców medyczne przyznano jej „Doskonałość w bezpośrednim Doskonałość w nauczaniu i mentoringu oraz doradztwo Award „w roku 2007. wydała szeroko w czasopismach cenionych w tym The Journal of Bone Mineral Badań i Rezonansu Magnetycznego w medycynie. Ona służy jako recenzent w redakcji czasopism naukowych i jest uznanym ekspertem w dziedzinie obrazowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *