Rosja ogłasza nowe podziały wojskowej do Counter Wdrożenia NATO w Europie Wschodniej

Rosja w środę ostrzegał przed proponowanym gromadzeniu wojskowej NATO w Polsce i krajach bałtyckich, mówiąc, że to odwet za podpór swoje zachodnie i południowe boki z trzema nowymi podziałami.

Nowe podziały prawdopodobnie rozłożone poza granicami kraju z Ukrainą, Białorusią, Gruzją, Azerbejdżanem i Finlandii, krajach bałtyckich, Reuters zgłaszane. Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu powiedział w środę, że podziały zostaną utworzone do końca roku, aby przeciwdziałać coraz większy wpływ NATO.

Moskwa oskarża NATO podważania jego bezpieczeństwo w regionie; NATO twierdzi, że jej posiłki wojskowe to tylko środek zapobiegawczy po rosyjskiej aneksji Krymu na Ukrainie i jej poparciu ukraińskich separatystów.

„To byłoby bardzo niebezpieczne nagromadzenie sił zbrojnych dość blisko naszych granic” Andrei Kelin, urzędnik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji, cytowany przez Reutera. „Obawiam się, że będzie to wymagało pewnych środków odwetowych, które Ministerstwo Obrony Rosyjskiej jest już mówimy.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *