Przejście do e-papierosów może zmniejszyć natychmiastowej szkodliwych skutków spożywania tytoniu do serca

W artykule opublikowanym w czasopiśmie Drug i uzależnienia od alkoholu, a naukowcy z University of Bristol w Wielkiej Brytanii wyjaśnia, w jaki prowadzili badania dotyczące oparów i dymu za pomocą komórek serca wyhodowanych w laboratorium z darowanych ludzkich komórkach śródbłonka tętnicy wieńcowej.

W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił gwałtowny wzrost w korzystaniu z e-papierosów (papierosy elektroniczne) – produktów, które dostarczają nikotynę poprzez aerozolu lub pary, który jest wdychany przez użytkownika.

Wielu ludzi wierzy, e-papierosy są mniej szkodliwe dla zdrowia niż tradycyjne papierosy, ale nie ma wiele naukowych dowodów na ten fakt, mówią naukowcy.

Naukowcy mówią, że nie są do tej pory dowody nie obsługuje tego widoku, tylko, że ciało samo dowodów jest niewielka, prawdopodobnie dlatego, że to dopiero początek. „Brak dowodów nie równa braku dowodów”, jak przysłowie.

W artykule, należy wskazać, że zapotrzebowanie na wytrzymałe modelach laboratoryjnych, które mogą wiarygodny określenie skutków biologicznych e papierosów, w porównaniu do wyrobów tytoniowych.

Na przykład, istnieją pewne dowody na to, że substancje chemiczne występujące w parze e-papieros może być szkodliwe, lecz to zależy od wielu czynników, włączając w to rozwiązania, które jest używane przez napięcie wyjściowe baterii.

Ponadto, wiele z badań opublikowanych na bieżąco o toksyczności e-papierosów jest stosowane rozwiązania do napełniania rozcieńczać (e-ciecz), twierdzą autorzy, zauważając, że nawet jeśli okaże się, że poziom w e-ciecz jest toksyczny, nie koniecznie oznacza to, że poziomy dostarczane za pośrednictwem aerozolu będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *