Podrobione przeciwbólowe na receptę na sprzedaż w Kalifornii skutkować Przyjęć Emergency Room

Według nowego raportu Centers for Disease Control and Prevention wydany we wtorek, co najmniej siedem mieszkańcy San Francisco Bay Area szukali pomocy medycznej w ciągu ostatniego miesiąca po podjęciu nielegalnie zakupili podrobione leki przeciwbólowe. Choć nieszczęsnego klienci myśleli, że biorąc umiarkowanie silne leki na receptę opioidów znany jako Norco, faktycznie spożycia fentanylu – opioid 80 razy silniejsze niż nawet morfinę. Wybuch, który trwał przez dwa tygodnie od 25 marca do 5 kwietnia, a następnie jeszcze większy wysyp zatruć fentanylu w pobliżu Sacramento County, który rozpoczął się 23 marca Przypadki te, 12 w sumie, były również związane z fałszywych pigułek Norco.

„Dystrybucji podrobionych leków, szczególnie tych zawierających fentanyl, jest nowe i poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego”, napisali autorzy. „Opioidami nadużycie jest najszybciej rosnącym problemem narkotyków w Stanach Zjednoczonych; pomimo strategii zapobiegawczych w federalnych, stanowych i lokalnych poziomach, liczba zgonów spowodowanych spożyciem analgetyków opioidowych kontynuować. ”

Fentanyl jest jedną z najmocniejszych dostępnych opioidów, często jedynie legalnie stosowane w leczeniu ludzi z silnym bólem lub którzy stali się tolerancyjni dla innych środków odurzających – syntetyczny lek normalnie nie można nawet przyjmować doustnie. W ostatnich latach jednak, producenci leków czarnym rynku wykorzystali fentanyl jako dyskretny wymiany lub dodatek do heroiny i innych narkotyków. Ze względu na wyższą moc, jednak dużo łatwiej przedawkować, a czasem śmiertelnie. Według autorów, było co najmniej 1000 zgonów związanych fentanyl w Stanach Zjednoczonych w latach 2005 do 2007, a wybuch fentanyl splecione podrabianego Xanax doprowadziły do ​​śmierci dwóch osób w ubiegłym zimowych.

Podczas wszystkich pacjentów tym razem odzyskane w ciągu 24 godzin, jedna ofiara wymagane CPR i awaryjnych usług po tym jak stał się w głowie i nie odpowiada. Ona zatrzymaliśmy się na noc w szpitalu z powtarzanymi napady wymiotów, nudności i płytki oddech i został wydany 32 godzin później. Jej chłopak wcześniej odwiedził pogotowie po własnej niepożądanego działania leków podrobionych, który twierdził, że kupił od znajomego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *