Musimy jedzenie i lekarstwa

Prawie wszyscy w Wenezueli miał dzień wolny w niedzielę na Dzień Robotniczej – i ją osłodzić, rząd dał pracownikom 30% wzrost płacy minimalnej.

Wenezuelska telewizja państwowa nadawane obrazy ludzi maszerujących w Caracas, machając objawów towarzyszących prezydentowi Nicolasowi Maduro w swoim charakterystycznym czerwonym stroju.

Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego inflacja w Wenezueli wzrośnie 481% w tym roku i aż o 1642% w przyszłym roku. Wzrost płacy minimalnej będzie oznaczać nic w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Więc on May Day, coroczne święto ku czci robotników w kraju, ludzie na ulicach Caracas wydawało się niepokoić.

To było ulewny deszcz – zwykle nie rodzaj pogody na spacery. Ale Julian Perez przyszedł do centrum handlowego miasta gotów stanąć w kolejce.

To jak Wenezuelczyków spędzają większość swojego czasu – oczekiwanie nie dla luksusów, ale podstawowe towarów.

To nie było na długo przed Perez ruszył w stronę stacji metra namoczoną i pustymi rękami.

Niedziela była jednym z dwóch dni, kiedy jest dozwolone kupić w supermarketach zszywki rządowych, gdzie system racjonowania zostało umieszczone w miejscu wyznaczonym przez końcowego cyfry swojego dowodu osobistego.

Ale kiedy Perez i inni przybyli, spodziewając się zobaczyć zwykłe linie, które tworzą w sklepach państwowych, odkryli oni szczelnie zamknięte w święta narodowego. Większość prywatnych należących do sieci supermarketów były również zamknięte.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *