Joga może złagodzić objawy, jakość życia osób cierpiących na astmę

Joga jest popularną praktyką ciało i umysł, który zwykle stanowi kombinację pozycjach fizycznych, ćwiczeń oddechowych i medytacji i relaksacji.

Według National Center for Complementary i integracyjne Zdrowia (NCCIH) – część National Institutes of Health (NIH) – około 21 milionów dorosłych w Stanach Zjednoczonych praktyka jogi, dzięki czemu jest jednym z najczęściej wykorzystywanych uzupełniających praktyk zdrowotnych w kraj.

Popularność jogi jest być może zaskakujące, biorąc pod uwagę bogactwo świadczeń zdrowotnych w praktyce zostało przypisane. Należą do nich zmniejszenie stresu, lęku, depresji i ciśnienie krwi, a także poprawę w bólu pleców i ogólnej sprawności fizycznej.

O ile wcześniejsze badania sugerowały, że joga może również korzystać osoby z astmą, naukowcy z najnowszej przeglądarki zauważyć, że inne badania wykazały, ograniczony lub korzyści.

„Takie informacje mogą zmylić ludzi z astmą, kiedy decydują, czy należy poświęcić czas i środki do praktyki jogi”, jak twierdzą naukowcy, w tym główny autor dr Zuyao Yang, z Jockey Club Szkoły Zdrowia Publicznego i Podstawowej Opieki na Uniwersytecie chińskiego Hong Kongu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *