Amerykanie nadużywają tego wspólnego leku biegunka

Wśród trwającej epidemii opioidów w USA, przerażająca nowy trend pojawił – nadużywania loperamid, główny składnik w over-the-counter leków stosowanych w leczeniu biegunki.

Zgodnie z oświadczeniem wydanym wtorek przez American College of Physicians Nadzwyczajnych, epidemia rośnie „z czasem fatalne skutki.”

Loperamid znajduje się w lekach takich jak Imodium i Diamode i sprzedawane tuż półkach drogerii.

Składnik aktywny w loperamid jest opioidem, ale w zależności od Washington Post, pobudza receptory opioidowe w przewodzie pokarmowym z minimalnym wpływem w mózgu, a więc w celu łagodzenia biegunki bez euforii.

Pozornie łagodne działanie loperamidu ciągu zalecanych dawek doprowadziły badaczy próbnych leków w 1980 roku w celu określenia, że ​​”stwarza niewielkie zagrożenie potencjalnego nadużycia,” poinformował w słupek.

Jednak niektórzy użytkownicy opioidowe biorą aż sześć razy kwoty loperamidu potrzebne do leczenia biegunki – albo w celu osiągnięcia wysokiego lub pomóc objawy łatwość uzależnienia od opioidów.

„Ludzie szukający albo samodzielnego leczenia objawów odstawiennych lub euforii są przedawkowanie loperamidu z czasem śmiertelne konsekwencje”, powiedział farmaceuta William Eggleston Centrum Poison stanie Nowy Jork w Syracuse, Nowy Jork, który jest autorem niedawno badania na temat loperamidu nadużyć w oświadczenie. „Loperamid jest bezpieczny w dawkach terapeutycznych, ale bardzo niebezpieczne w wysokich dawkach.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *