Zaburzenia psychiczne bardziej powszechne wśród pracoholików

Opublikowane w czasopiśmie PLoS ONE, badania wykazały, że pracoholików były bardziej narażone na stany lękowe, depresja, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (OCD) oraz nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) niż nie-pracoholików.

Zdaniem autorów badań – w tym Cecilie Schou Andreassen Departamentu Psychological Science na Uniwersytecie w Bergen, Norwegia – pracoholizm została zdefiniowana jako „bycie zbyt zaniepokojony pracy, napędzany przez niekontrolowany motywacji do pracy oraz do inwestowania tyle czasu i nakład pracy, że upośledza inne ważne obszary życia „.

Wraz ze wzrostem ilości Amerykanów stojących dłuższe godziny pracy i wzrastające wymagania pracy, pracoholizm jest uważana za częstym zjawiskiem, z niektórych badań szacunkowych, że dotyka około 10 procent siły roboczej w Stanach Zjednoczonych.

Andreassen i jego współpracownicy pamiętać, że wcześniejsze badania sugerowały związek między pracoholizmu i zaburzeń psychicznych; Wyruszyli w celu lepszego zrozumienia tego stowarzyszenia.

Naukowcy wykorzystali Bergen Work Addiction Scale w celu identyfikacji pracoholizmu wśród przedmiotów, które zaangażowanych uczestników oceny zdolności jak często następujące oświadczenia dotyczące ich w ubiegłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *