Serotonina daje wgląd zespołem nagłej śmierci niemowląt

Niektóre czynniki, które podnoszą ryzyko wystąpienia SIDS zostały odkryte. Należą do nich dzieci z zaburzeniami mózgu, niską wagą urodzeniową lub infekcje dróg oddechowych; Jednak dokładne przyczyny są wciąż słabo poznane.

Wytyczne są na swoim miejscu, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia SIDS; Na przykład, dzieci do spania na boku lub brzuchu mogą mieć większe trudności z oddychaniem, miękkie, puszyste powierzchnie są bardziej prawdopodobne, aby blokować drogi oddechowe, a niemowlęta śpiące w łóżku z rodzicami, nie jest zalecane.

Od 1990 SIDS znacznie zmniejszyła się z 130,3 zgonów na 100.000 38,7 na 100.000 w roku 2014. Świadczy to o tym, że ogólny wzrost świadomości, obok zaproponowanych działań fizycznych, wywarł znaczny wpływ. Mimo to naukowcy wciąż dąży do dalszego ograniczenia liczby.

SIDS i niedotlenienie (brak tlenu) są główną przyczyną zgonów u dzieci poniżej 12 miesiąca życia, a wciąż nie ma skutecznych metod leczenia. Prof. James Leiter i jego zespół z Geisel School of Medicine postanowił zbadać neuroscience za SIDS a następnie zamknąć lukę w wiedzy.

Badania zespołu wynika z wcześniejszymi ustaleniami dowodzących, że brainstems niemowląt zmarłych z powodu SIDS były niewystarczające zarówno receptory serotoniny i serotoniny. Zespół zdecydował się rozszerzyć te ustalenia i zbadania, czy serotoniny może skrócić bezdechu (tymczasowe przerwy w oddychaniu) i czy blokowania serotoniny by wydłużyć bezdech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *