Ryzyko zgonu zmniejszona dla kobiet, które często uczestniczą w nabożeństwach

Współautor badania Tyler J. VanderWeele, Ph.D., Harvard T.H Chan School of Public Health w Bostonie, MA, i jego koledzy odkryli, że kobiety, którzy uczestniczyli w nabożeństwach religijnych co najmniej raz w tygodniu wzrosła o jedną trzecią mniej narażone na śmierć z wszystkich przyczyn, chorób sercowo-naczyniowych (CVD) i raka w ciągu 16 lat następczych w górę.

W Stanach Zjednoczonych, podobnie jak w wielu innych częściach świata, praktyka religijna jest powszechna.

Według autorów, około 65 procent Amerykanów uważa religię za ważną częścią życia, 83 procent raport modląc się do Boga w ciągu ostatniego tygodnia, podczas gdy 43 procent raport po uczestniczyli usługę religijną w minionym tygodniu.

Ale jak praktyki religijne zdrowia skutków? To właśnie VanderWeele wraz ze współpracownikami postanowił zbadać, zwracając uwagę, że istnieje niewiele informacji w tym zakresie.

„Udział religijne i przekonania mogą wpływać na indywidualne zachowania, poznanie shift i emocji, promować współczucie, kształtować wspólnoty i życia publicznego, a może inaczej promować dobre samopoczucie, zdrowie i pełnię, ale religia może również wspierać poczucie winy, lęk, przemoc i nietolerancję „twierdzą autorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *