Rano grypie może być bardziej skuteczne niż po południu

Chociaż istnieje na szeroką skalę programy szczepień sezonowych w wielu krajach na całym świecie, grypa jest nadal odpowiedzialny za między 250,000-500,000 zgonów rocznie.

Jedną z grup najbardziej wrażliwych są osoby w wieku 65 i więcej lat. W krajach uprzemysłowionych stanowią one największą liczbę hospitalizacji i zgonów z grypą.

Z wiekiem nasz system immunologiczny może walczyć, aby wytworzyć odpowiednie poziomy przeciwciał w odpowiedzi na zagrożenie.

Jest to również miejsce w przypadku szczepień; u osób starszych, odpowiedź na szczepienie nie zawsze jest pobudzić układ odpornościowy, w celu wytworzenia wystarczającej ilości przeciwciał ochronnych.

W świecie zachodnim, rozkłady są na miejscu, aby upewnić się, że zagrożonych osób ma dostęp do szczepionki przeciw grypie. Ten nacisk jest szczególnie koncentruje się na ponad 65 roku życia, ale mimo wspólnego wysiłku, tylko około połowa odbiorców wystrzału produkują wystarczającą ilość przeciwciał, aby stać się w pełni chronione.

Różne techniki zostały wypróbowane w celu maksymalizacji reakcji szczepionek przeciwko grypie, w tym wykonywania systemów i dodatków farmaceutycznych. Do tej pory żaden z nich nie okazał się dużo sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *