Pracownicy zmianowi wykonywać gorzej testu poznawczego

Badanie przez Uniwersytet w Uppsali i Malmö University – zarówno w Szwecji – została opublikowana w czasopiśmie Neurobiologii Aging.

Odpowiadający autor Christian Benedict, profesor na wydziale neurologii Uniwersytetu w Uppsali, mówi:

„Nasze wyniki wskazują, że praca zmianowa jest związane z gorszą wydajność w teście, który jest często używany do ekranu dla zaburzeń poznawczych u ludzi.”

Naukowcy przeanalizowali dane na temat około 7000 mężczyzn i kobiet w wieku 45-75 lat, którzy biorą udział w dużym badaniu patrząc na czynniki, które wpływają na rozwój choroby u osób starszych w Szwecji.

Badano związek między własnym zgłaszane historii shift-pracy i wydajności na neuropsychologicznej testu o nazwie „test szlak czyni”, który jest powszechnie stosowany do oceny funkcji wykonawczych poznawczych – funkcja mózgu rdzenia, który jest znany spada wraz z wiekiem.

Wykonawczy funkcji poznawczych jest zbiorem umiejętności umysłowych, które pomaga nam dostać się na codziennym życiu i skutecznie reagować jak nasze zmiany środowiska. Na przykład, możemy używać go zgodnie z planem, powodem, a skupić się na zadaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *