Główny minister bezpłatnego leczenia w NICVD

Sindh Chief Minister Syed Ali Shah Qaim powiedział, że pragnie, aby zapewnić wolne od kosztów leczenia w Narodowym Instytucie Chorób Układu Krążenia (NICVD), ale ograniczenia finansowe są główne przeszkody w materializacji propozycję.

On powiedział: „Rząd Sindh jest gotowa podjąć maksymalne obciążenie finansowe, ale filantropów musiałby ponieść go razem z nami do leczenia naszych trudnej sytuacji biednych ludzi.”

Powiedział to podczas przewodniczenia zgromadzeniu NICVD Ciała Kierowniczego w CM Dom na czwartek. Minister zdrowia Jam Mehtab Dahar, NICVD Dyrektor prof Nadeem Qamar, MPA Dr Sohrab Sarki, minister zdrowia Saeed Mangnijo, sekretarz Finance Sohail Radźputowie, dyrektor JPMC Anees Bhatti i inni uczestniczyli w spotkaniu.

NICVD Dyrektor prof Nadeem Qamar dając prezentacji powiedział, że jest trzeciorzędowej szpital serca gdzie serca kardiologia i usługi są dostępne przez całą dobę dla dorosłych i dzieci.

Powiedział: „W ubiegłym roku było fenomenalnie rośnie z roku na NICVD. W procentach, nastąpił 84 procentowy wzrost przyjęć i 65 procent w przypadkach awaryjnych. W koronaro- grafii podskoczyły aż o 53 procent i nastąpił skok rekord w zabiegów PCI pierwotne, 723 procent, a echo również poszła w górę o 65 procent „.

Mówiąc o operacji serca, dr Nadeem powiedział: „Do 200 operacje wykonywane są co miesiąc i oczekujemy, aby kontynuować trend z kierowania całym 2500 zabiegów rocznie”. Powiedział, że ICU chirurgiczny został rozszerzony do 34 łóżka z 20 miejsc noclegowych.

On dalej powiedział, że Departament Echo zostało przebudowane przez dodanie 11 nowych maszyn i dodatkowego personelu. Liczbę echa wzrosła z 70 do 250 dziennie dziennie. Dr Nadeem powiedział, że 19 stypendystom zdały egzamin FCPS w kardiologii dodając, że NICVD to pierwszy szpital publiczny, aby z powodzeniem przeprowadzono dwa Przezcewnikowe Implantacja zastawki aortalnej (TAVI) warsztaty Procedura bezpłatnie i 20 pacjentów skorzystało z tej procedury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *