Epic Wildfire grozi pochłonie kanadyjskie miasto jako 88.000 uciekać

A ogromny pożar, który wymusił ewakuację wszystkich 88.000 osób z zachodniej kanadyjskim mieście Fort McMurray oleju i spalili 1600 struktur ma potencjał do zniszczenia znacznej części miasta, władze powiedział w środę.

Z kilku dzielnicach już w gruzach, pogarszających się warunkach pożarowych środa popychany w kierunku ściany płomieni tysięcy więcej domów w północno-wschodniej części miasta Alberta, w samym sercu kanadyjskiego piasków roponośnych regionie.

Władze powiedział nie było żadnych doniesień o rannych od samego blasku, ale ofiar śmiertelnych odnotowano w co najmniej jednym wypadku samochodowym wśród ewakuowanych. Tysiące bunked w arenach, lodowisk hokejowych i obozach pracy oleju, często brakuje paliwa i żywności.

Ogromna chmura czarnego dymu był widoczny z ponad 60 km (37 mil) od miasta. Ruch na głównej drodze na czele południe przerzedziły się sączyć, jednak po wielkich korków we wtorek, gdy nakaz ewakuacji została podana.

Odcinki autostrady został przekształcony campingów make-zmianowym przez ludzi w samochodach osobowych, ciężarowych i pojazdów rekreacyjnych, którzy uciekali piekło.

Tymczasem załoga nie była w stanie zatrzymać pożar, który zwęglone 18.500 akrów (7500 ha), gdyż wybuchł w niedzielę i eksplodował w okrucieństwem.

Nowy budynek szkoły w sercu miasta Fort McMurray zostały zniszczone, a ponad tuzin struktury w częściach mieszkalnych miasta płonęły, według najnowszych aktualizacji wydanej przez urzędników nadzwyczajnych walki z ogniem w środę wieczorem.

„Jest to możliwość, że możemy stracić dużą część miasta”, powiedział Scott Long, urzędnik z Alberta Agencja Zarządzania Kryzysowego.

Główne obiekty piasków roponośnych nie były w ścieżce płomieni, ale wysiłki firm, które pomagają pracownikom i ewakuowanych i chronić rurociągi doprowadziły do ​​spadku produkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *