Bipolar, autyzm, schizofrenia może dzielić pochodzenie genetyczne

Choroba afektywna dwubiegunowa, wcześniej nazywana depresja maniakalna, powoduje dramatyczne zmiany w nastroju, wraz z wahaniami poziomu aktywności i energii.

Uważa się, że wpływa na niemal 1 do 3 procent Amerykanów, choroba afektywna dwubiegunowa może być niezwykle uciążliwy warunek.

zaburzenie dwubiegunowe uważany jest ze wspólnego źródła genetyczne z wielu innych stanów psychiatrycznych. Choć dowody związku z tym rośnie, wyszukiwanie jest jeszcze w powijakach.

Nowe badania, prowadzone przez dr Jamesa potażu, stawia kolejny kawałek genów w kształcie układanka. Badanie było wspólne przedsięwzięcie, przeprowadzone na University of Iowa Carver College of Medicine, Johns Hopkins School of Medicine w Baltimore, MD, oraz Cold Spring Harbor Laboratory, NY.

Choroba afektywna dwubiegunowa jest znany w rodzinach, a wcześniejsze badania wydaje się wskazywać na komponentu genetycznego.

Te wcześniejsze badania odkryto szereg wspólnych wariantów, które występują częściej u osób z chorobą afektywną dwubiegunową. Jednak te różnice wydają wspólne, tylko aby mieć minimalny wpływ na wyniki psychiatrycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *