Związki owocowe mogłyby pomóc w leczeniu otyłości

W czasopiśmie Diabetes Badacze wykazują, że obydwa związki owocowych ze sobą współpracować w celu zmniejszenia poziomu glukozy we krwi, poprawiają aktywność insuliny i zwiększenia zdrowia arteriach.

Otyłość dotyka ponad jednej trzeciej dorosłych w Stanach Zjednoczonych, zwiększając ryzyko chorób serca, cukrzycy typu 2, udaru mózgu i niektórych form raka.

Jednocześnie, choroby sercowo-naczyniowe (CVD) – termin stosowany do opisania choroby serca i naczyń krwionośnych – jest odpowiedzialny za około 1 w 3 zgonów w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy cukrzyca dotyka około 9,3 procent Amerykanów.

Takie statystyki wskazują na potrzebę bardziej skutecznych metod leczenia tych schorzeń.

Teraz liderem badania Paul Thornalley, profesor biologii systemów w Warwick, i współpracownicy sugerują, czerwone winogrona i pomarańcze mogą utorować drogę dla takich zabiegów.

Owoce związek kombi zwiększa ekspresję Glo1
Dla ich badań zespół badali wpływ związku o nazwie trans-resweratrol (Tres) zamieszczone w czerwonych winogron, a związkiem znalezione w pomarańczach zwanych hesperetyna (Hesp).

Na testowanie kombinację związków w hodowli komórkowej, naukowcy odkryli, że zwiększona ekspresja glyoxalase 1 (Glo1) – enzym, który neutralizuje związek zwany methylglyoxal (MG).

Zespół wyjaśnia, że ​​MG jest kluczowym czynnikiem cukru na szkodliwe działanie na organizm; połączenie wysokiego poziomu mg i diety wysokokalorycznej jest powodem oporności na insulinę, co może prowadzić do cukrzycy typu 2. Może również uszkadza naczynia krwionośne i jechać wysoki poziom cholesterolu – czynnik ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.

Jako taki, zespół hipotezę, że blokowanie MG poprzez zwiększenie ekspresji Glo1 może odwrócić te efekty.

„Otyłość, cukrzyca typu 2 i choroby sercowo-naczyniowe są na poziomie epidemii w krajach westernised. Niedobór Glo1 został zidentyfikowany jako kierowca problemów zdrowotnych w otyłość, cukrzyca i choroby układu krążenia”, zauważa prof Thornalley.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *