Przygotowanie ekstraktów i katechiny z zielonej herbaty nanoemulsji

Zielonej herbaty jest jednym z najczęściej spożywanych napojów na rynku naturalnego zdrowia Tajwanie, przy czym głównym składnikiem funkcjonalnym katechiny są pokazane posiadać wiele działań biologicznych, takich jak przeciwutleniające, przeciwnowotworowe i profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego. Celem niniejszej pracy było opracowanie wysokiej wydajności chromatografii cieczowej-spektrometrii masowej metody w celu określenia odmiany i zawartości katechin w zielonej herbacie liściastej odpadów, produkt uboczny uzyskany podczas obróbki herbaty napoju. Dodatkowo katechiny nanoemulsji była gotowa zbadać jego wpływ na hamowanie komórek raka prostaty PC-3.

Wyniki wykazały, że w sumie osiem standardów katechiny zostały oddzielone w ciągu 25 minut, stosując kolumnę Gemini C18 i gradient fazy ruchomej 0,1% kwas mrówkowy (A) i acetonitrylu (B), z szybkością przepływu 1 ml / min, temperatura kolumny, przy 30 ° C i wykrywanie UV przy 280 nm. Wśród różnych rozpuszczalników do ekstrakcji, 50% etanol generowane najwyższą wydajność całkowitych katechin z odpadów z herbacianych liści, z których pięć katechiny były zidentyfikować i określić ilościowo. Katechina nanoemulsji składał się z wyciągu katechiny, lecytyna, Tween 80 i dejonizowaną wodą w odpowiednim stosunku, a średnia wielkość cząstek jest 11.45 nm, wydajność kapsułkowania 88,1% i potencjał zeta -66,3 mV. Wysoka stabilność katechiny nanoemulsji pokazano w okresie przechowywania 120 dni w temperaturze 4 ° C. Zarówno ekstrakt katechiny i nanoemulsji mogą hamować wzrost komórek nowotworowych PC-3, przy czym połowa maksymalnego stężenia hamujące wynosi 15,4 ng / ml i 8,5 ng / ml, odpowiednio.

Cykl komórek PC-3 został zatrzymany w fazie S, przez podniesienie ekspresji P27 i spadku cyklina A, cyklina B, cyklina kinazy 2 zależnej od cykliny i kinazy zależne od 1 ekspresji. Ponadto, zarówno ekstrakt katechiny i nanoemulsji może wywoływać apoptozę w komórkach PC-3 przez zmniejszenie w przypadku chłoniaka komórek B 2 (Bcl-2) i ekspresję cytochromu c wzrost ekspresji na aktywację kaspazy-3, kaspazy-8, a caspase- 9. Razem obie ścieżki kaspazy-zależne i kaspazy-niezależnie mogą być związane z apoptozą komórek PC-3.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *