Prawo ograniczające ochronę dla osób LGBT narusza prawo federalne

Rząd federalny przyjął North Carolina za kontrowersyjną „łazienka” rachunek środę, dając gubernatora do poniedziałku do zastawu, który będzie miał odejść od prawa, które urzędnicy Departamentu Sprawiedliwości wspomnianego narusza praw obywatelskich.

Stan zagrożenia utraty setek milionów dolarów z funduszy federalnych, jeśli gubernator Pat McCrory (R) przeciwstawia się ostrzeżenie i utrzymuje swoje poparcie dla tego środka, który wymaga osoby transpłciowe użyć łazienki które odpowiadają płci na ich akty urodzenia.

Ruch konfiguruje konfrontacji Demokratycznej i Republikańskiej administracji kierownictwa państwowego, którego szybki upływ prawa w nietypowym marca specjalnej sesji spowodowało powszechne oburzenie publicznych, bojkoty i wzywa do jej uchylenia z liderów korporacyjnych. Przynajmniej pięć agencje federalne rozważają, czy wstrzymać fundusze od państwa. Wśród nich jest Wydział Edukacji, który według dokumentów budżetowych, zapewnia ponad miliard $ 4 w pomocy do Karoliny Północnej, wiele z nich w formie pożyczek studenckich.

Szacunki Departamentu Sprawiedliwości uzna, że ​​prawa naruszenie federalnego Civil Rights Act z 1964 roku i jej zakazu dyskryminacji ze względu na płeć przyszedł list od Vanita Gupta, szef Wydziału Praw Obywatelskich. List został wcześniej zgłoszony przez Charlotte Observer, ale potwierdził, The Washington Post.

McCrory, która broniła prawa jako ochrony prywatności, nie odpowiedział na prośbę o komentarz. Ale powiedział w wyglądzie w lokalnej telewizji w środę, że jego zdaniem pismo Departamentu Sprawiedliwości było „dość zamiatania zawarcie” z jednej agencji federalnej ustawy o opisał jako „bardzo zdroworozsądkowe reguły”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *