Komórki raka piersi wypłukiwane z ukrycia

Nie tylko naukowcy udało się uniknąć za pomocą komórek od tego taktyki ucieczki, ale nie udało się w płukania komórek się do krwiobiegu, gdzie mogą być celem zniszczenia.

Rak sutka jest najpowszechniejszym typem nowotworu u mężczyzn w Stanach Zjednoczonych, z wyjątkiem kilku typów raka.

Najnowsze dane z Centers for Disease Control and Prevention (CDC) wynika, że ​​w 2012 roku 224,147 kobiet i 2,125 mężczyzn w Stanach Zjednoczonych zdiagnozowano raka piersi. W tym samym roku, 41,150 kobiet i 405 mężczyzn zmarło z powodu tej choroby.

Wyniki badań przez naukowców z Duke University w Durham, NC, dostarczają wskazówek na temat sposobów, aby zatrzymać raka piersi od powrotu po najwyraźniej został pokonany tylko raz.

Starszy autor dr Dorota A. Sipkins, adiunktem w Zakładzie nowotworów układu krwiotwórczego i terapii komórkowej w Duke, wyjaśnia, że ​​leczenie raka piersi wcześnie może pozostawiać pacjenta bez oznak choroby.

raków piersi receptora hormonu wzrostu-dodatnie poprzez wykorzystanie estrogenu lub progesteronu. Są najbardziej powszechnym typem raka piersi, według Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej.

Według autorów badaniu myszy w tego typu raka piersi, komórki podróżować w tkankach i krwi, szukając naczyń krwionośnych w szpiku kostnym, które zawierają cząsteczki selektyny E.

Komórki mieć klucz. Na ich powierzchni, mają cząsteczki, które wiążą się z E-selektyny. Używają tego przycisku, aby wprowadzić na szpik kostny. Nie pozostają one, nieaktywne.

Biopsja szpiku kostnego od pacjentów z rakiem sutka wskazuje, że te komórki, lub Mikroprzerzuty są porusza się z bardzo wczesnych stadiach raka podróży na tkanki piersi w szpiku kostnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *