Amerykanie angażują się w kilka zachowań zdrowotnych, które zapobiegają chorobie przewlekłej

Jest to odkrycie nowego badania przeprowadzonego przez Centrum Kontroli Chorób i Prewencji (CDC), niedawno opublikowane w czasopiśmie Zapobieganie przewlekłej choroby: Public Health Research, praktyka i polityka.

Według CDC, – przewlekłych chorób, takich jak udar mózgu, raka, cukrzycy typu 2 i choroby serca, – należą do najbardziej rozpowszechnionych i kosztownych problemów zdrowotnych w Stanach Zjednoczonych.

Około połowa wszystkich dorosłych w Stanach Zjednoczonych – około 117 mln ludzi – miał co najmniej jeden chronicznego stanu zdrowia w 2012 roku, a 1 na 4 osoby dorosłe miały dwa lub więcej.

Co więcej, w 2010 roku ponad 83 procent wydatków na opiekę zdrowotną w Stanach Zjednoczonych było dla osób z co najmniej jednego przewlekłego stanu zdrowia, z chorobą serca i udaru mózgu kosztują $ +315,4 mld sam.

Jednakże, istnieje wiele zachowań związanych ze zdrowiem, że może obniżyć ryzyko wystąpienia takich chorób. Dr Yong Lu, Wydziału Zdrowia Ludności w CDC, wraz ze współpracownikami postanowił zbadać odsetek Amerykanów, że się do nich stosować.

Zespół przeanalizował dane z Behavioral Risk Factor Surveillance System 2013 (BRFSS) – system ankiet telefonicznych, które zbiera informacje dotyczące zdrowia mieszkańców we wszystkich stanach USA.

Dane zawarte prawie 400.000 osób dorosłych w wieku 21 lat i starszych, a zespół spojrzał na jaką część tych osób przyklejonymi do pięciu znanych zachowań zdrowotnych w celu zmniejszenia ryzyka zgonu z przewlekłą chorobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *