14 People Die After Taking Counterfeit Prescription Pills In California

Publiczne służby zdrowia pierwsza zauważyła wysypkę przedawkowania zeszłym miesiącu. Każda z osób uważa, że ​​zabierają Norco, wspólne recepty lek przeciwbólowy. Ale pigułki, które zostały uzyskane bez recepty, zawarty fentanyl – syntetyczny opiatem 80 razy silniejsze niż morfina i setki razy silniejsze niż heroina, urzędników powiedział.

W ciągu ostatnich tygodni, numery wzrosły. Począwszy od poniedziałku, 12 osób zmarło w Sacramento County i 30 inne przetrwały przedawkowania. W Yolo County, trzy osoby mają przedawkowania, dwa z nich śmiertelnie.

W Centers for Disease Control and Prevention analizowano siedem z przedawkowania i opisał podrobionych tabletek jako „poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego”. Pacjenci w raporcie CDC w wieku od 17 do 54.

Publiczne służby zdrowia podkreślił, że ponieważ fentanyl jest bezwonny i bez smaku, zakup opioidy na ulicy ma teraz większe ryzyko niż kiedykolwiek obrażeń lub śmierci. tabletki na receptę powinny być podejmowane wyłącznie przez osoby, które otrzymały je od swojego lekarza lub farmaceuty.

Fentanyl-skażone lekami uliczne stały się coraz większym problemem w całym kraju. We wtorek, koroner w południowo-zachodniej Ohio ogłosił, że liczba zgonów spowodowanych przez fentanylu są teraz bardziej powszechne niż heroina. Dwie trzecie śmiertelnych przedawkowań w New Hampshire zostały przywiązane do fentanylu. W lutym 23 osób zginęło w Nowym Jorku po sprzedaży partii fentanylu splecione heroiny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *