Tylko długoterminowa TRT przywiązany do 50 procent niższe ryzyko

Dla ich badaniu, NYU-doprowadziły badaczy postanowił spojrzeć na bardzo dużej próbie ze Szwecji. Kraj ten jest idealny do tego typu badań, ponieważ posiada kompleksowe, ogólnopolskie rejestry danych medycznych na temat raka prostaty i leków na receptę.

Odkryli 38,570 ludzi, którzy opracowane raka prostaty w czasie lata 2009-2012, a wśród nich 284 zostało przepisane TRT zanim ich zdiagnozowano raka.

Naukowcy porównali dane dotyczące tych mężczyzn z danych na innym 192,838 kategorii wiekowych kontroli, który nie rozwija się rak prostaty; grupa ta obejmuje 1,378 mężczyzn, którzy zostali przepisane TRT.

Wstępna analiza wykazała, mężczyźni na TRT miał 35 procent wyższe ryzyko zachorowania na raka prostaty krótko po rozpoczęciu ich leczenia, ale naukowcy twierdzą, że wzrost był tylko w rakach o niskim ryzyku rozprzestrzenienia i były częściej diagnozowane z powodu większej liczby wizyt u lekarza oraz biopsje wykonywane wcześnie.

Zwracają uwagę, że 50 procent niższe ryzyko zachorowania na agresywnego raka prostaty zaobserwowano tylko u mężczyzn, którzy zostali przepisanych TRT przez ponad rok. Odkryli żadnej różnicy w ryzyku pomiędzy żeli i innych sposobów dostarczania TRT (takie jak doustnie, iniekcji lub plastra).

Główny badacz Stacy Loeb, profesor urologii i zdrowia ludności na NYU, a specjalista w leczeniu raka prostaty, mówi wiele z troski o związku między TRT i ryzyko raka jest to, że jednym ze sposobów, że rak prostaty jest leczonych jest z lekami, które znacznie zmniejszyć, zamiast podnosić męskich hormonów płciowych.

Ale „, zauważa:” kiedy jest stosowany odpowiednio przez mężczyzn związanych ze starzeniem się niskim testosteronem, którzy są poza tym zdrowi, wymiana testosteronu wykazano, aby poprawić sprawność seksualną i nastrój. „

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *