Ryzyko cukrzycy „zaskakująco niższe” u starszych mężczyzn, którzy są nieszczęśliwie żonaty

Badania, prowadzone przez Hui Liu, profesor socjologii na Uniwersytecie Stanowym Michigan w East Lansing, opublikowano w czasopismach Gerontologii: Nauk Społecznych.

W 2012 roku było 29,1 milionów Amerykanów – 9,3 procent populacji – Życie z cukrzycą. Liczba ta obejmuje 8,1 mln nierozpoznana ludzi.

Jednak wśród starszych Amerykanów, występowania cukrzycy jest znacznie wyższa: 25,9 procent dorosłych w wieku 65 i więcej lat – 11,8 mln seniorów – Uważa się, że cierpi na tę chorobę.

W tym kontekście, celem badania było zbadanie związku między jakością i małżeńskiej zarówno ryzyko zachorowania na cukrzycę i jak dobrze jest zarządzana po rozwija się w późniejszym życiu.

W badaniu wykorzystano dane z dwóch pierwszych fal Narodowego życiu społecznym, zdrowie i starzenie Project (NSHAP).

Dane NSHAP – który obejmuje biomeasures i odpowiedzi ankietowych zebranych w wywiadach oraz w samodzielnych raportów – obejmuje wiele aspektów życia społecznego, zdrowia, starzenia i relacje w starszych, społeczności żyjących Amerykanów.

Zbiór danych, że prof Liu i jego współpracownicy analizowane pokryte wzięło 1228 żonatych mężczyzn i kobiet w wieku 57-85, którzy w czasie pierwszej fali badania (przeprowadzone w latach 2005-2006). W czasie drugiego badania fali (2010-2011), 389 uczestników cukrzycę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *