Robot wykonuje operacji na tkankach miękkich lepiej niż ludzkie ręce

Zespół od Sheikh Zayed Institute for Pediatric Surgical Innovation, plac Krajowy System Zdrowia, Waszyngton, DC, opisuje Smart Tissue autonomicznego robota (STAR) i jak to lepiej niż ludzkie chirurgów operujących na tkankach miękkich w pracy Science Translational Medicine.

Były testowane STAR przed ręcznym chirurgii laparoskopowej (laparoskopii) oraz chirurgii robota wspomaganego z Surgical Systemu da Vinci na martwej tkanki, a także w procedurze zwanej „zespolenie”, w którym wzięło udział łączenia rurowych pętle jelit u żywych świń.

Naukowcy zwracają uwagę, że „operacja autonomiczna nadzorowany oferowane przez system STAR był lepszy” do innych metod.

STAR jest nadzorowany robot, który skutecznie usuwa ręce chirurga z postępowania, a zamiast tego, chirurg nadzoruje autonomicznie zaplanowane i przeprowadzone szwy robota lub szycie.

tkanką miękką jest tkanka, która łączy się, wspomaga lub otacza narządów i innych struktur ciała, takich jak skóra, ścięgna, tłuszcz, mięśnie, nerwy, naczyń krwionośnych i więzadeł.

W samych tylko Stanach Zjednoczonych ponad 44.500.000 miękkie tkanki operacje wykonywane są co roku; 1.000.000 z nich są przeznaczone do zespolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *