Utah senator wyparte przez Tea Party rebelii

Robert F. Bennett, executive business i trzy-term senator nierozłącznie Republikańskiej ustanowienia Utah i stał się w 2010 roku jako pierwszy głośnych ofiarą politycznych o zapale anty-Washington zalegającą za pośrednictwem swojej partii, zmarł w środę. Był 82.

Przyczyną było komplikacji z powodu raka trzustki i udaru mózgu, Associated Press, powołując Bennett asystent Tara Tanner.

Rodzina Bennett od dawna w centrum politycznych, religijnych i biznesowych elit Utah. Ojciec pana Bennetta, Wallace, był senatorem Stanów Zjednoczonych od 1951 do 1974, a jego dziadek ze strony matki, jak i dziadek jego żony, byli prezydenci Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich.

Pan Bennett miał lukratywną karierę w zarządzaniu przedsiębiorstwem, w szczególności jako dyrektor naczelny rozruchu Franklin Institute, spółkę zarządzającą czasu, który organizuje seminaria i sprawia, że ​​najlepiej sprzedające planistów dziennie.

Zszedł w 1991 roku od firmy, obecnie znany jako Franklin Covey, o wartości netto zgłoszonych ponad $ 25 mln, co i przy oku na wolnym siedzeniu Senatu raz posiadanych przez jego ojca. Pan Bennett, który został wybrany w 1992 roku, pozostał jednym z najbogatszych członków Kongresu całej swojej 18-letniej kadencji na Kapitolu.

Po 6 stóp i 6 cali wysokości, a z łysina i sterczących uszu, panie Bennett zwrócił uwagę na jego wygląd w sloganów kampanii, z jednym głosząc: „Wielkie Serce. Wielkie idee. Duże uszy.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *