Terapia testosteronem „nie zwiększa ryzyka choroby agresywny”

Był to główny wniosek z badań, które analizowane ogólnokrajowe dane rejestru na ponad ćwierć miliona – głównie biały – mężczyźni mieszkający w Szwecji.

Badania, prowadzone przez New York University (NYU) Langone Medical Center, New York, NY, wyposażony na dorocznym spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego w San Diego, CA, 6-10 maja 2016 r.

W rzeczywistości, naukowcy odkryli, że nie tylko mężczyźni przepisane terapia zastępcza testosteronem (TRT) przez okres dłuższy niż rok nie wykazały ogólny wzrost ryzyka zachorowania na raka prostaty, ale że jeśli cokolwiek, ich ryzyko agresywnej choroby wynosił 50 procent niższe niż równoważne mężczyzn nie przepisane TRT.

Motywem badań było spróbować rozstrzygnąć debatę na temat związku między TRT i ryzyko raka prostaty, twierdzą naukowcy.

Zwracają uwagę, że eksperci sugerują starzenia się „boomer” pokolenia i ciężki obrotu przez przemysł farmaceutyczny jest napędzany gwałtowny wzrost wykorzystania TRT w ciągu ostatnich 10 lat, pomimo małej istoty znanej o zagrożeniach długoterminowych terapii.

Mówią, że badania pokazują wykorzystanie TRT wzrosła ponad trzykrotnie od 2001 roku, a obecnie ponad 2 procent amerykańskich mężczyzn wieku 40 i prawie 4 procent osób w wieku 60 są uważane za na TRT.

Gdy mężczyźni osiągają 30s, mogą oczekiwać, że ich poziom testosteronu naturalnie spadać o około 1 procent rocznie.

Jednakże, podczas gdy niedawno analiza zbiorcza nie stwierdza wzrost prostaty ryzyko raka u mężczyzn w TRT, okazało się, że mają kilka ograniczeń, takich jak w badaniach włączonych do przeglądu zostały małe, nie patrzeć na długoterminowe korzystanie TRT, albo brakowało grupa kontrolna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *