Sen REM niezbędne dla prawidłowego tworzenia pamięci

Przez dziesięciolecia naukowcy poznali Rapid Eye Movement (REM) – faza cyklu snu, gdy występują marzenia – jest związane z przestrzennym i emocjonalnego konsolidacji pamięci, ale napotkasz problemy stara się to udowodnić.

Teraz, badania na myszach z Uniwersytetu McGill w Montrealu, w Kanadzie i Uniwersytetu w Bernie w Szwajcarii – opublikowane w czasopiśmie Science – dostarcza dowodów, że sen REM odgrywa tę rolę.

Sylvain Williams, profesor psychiatrii na McGill i wspólnego starszy autor badania, wyjaśnia, że ​​podczas gdy oni już wiedzieli sklepach mózgu nowe informacje w różnych rodzajach pamięci – przestrzennych lub emocjonalnych – przed konsolidacji, to nie było jasne, dopóki tego badania jak poszło o tym. I dodaje:

„Udało nam się udowodnić, po raz pierwszy, że sen REM jest rzeczywiście kluczowe znaczenie dla prawidłowego tworzenia pamięci przestrzennej u myszy.”

W ich badaniu, on i jego współpracownicy wykorzystali inne podejście do tych prób przez setki wcześniejszych badań, które starały się odizolować aktywność mózgu podczas snu REM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *