Prawie śmierć doświadczenia: fakt czy fantazja?

Powyższy cytat pochodzi z 48-letniej kobiety, która z jednej okazji, prawie umarł z powodu komplikacji związanych z guzem rdzenia; wywołuje wiele emocji ogólnym związanym z klasycznym near-death experience historii.

Określenie „near-death experience” (NDE) jest dobrze znany w całej Ameryce, ale zjawisko to nie ogranicza się jedynie do świata zachodniego. Większość kultur posiadają równoważne doświadczenie; nawet dzieci mają podobne NDE.

NDE mogą obejmować idzie w kierunku jasnego światła na końcu tunelu, spotkanie bogów, mówiąc z krewnymi, którzy są długo żyje, out-of-body doświadczenia (OBE) lub uczucie skąpany w świetle.

Niemal jednogłośnie znaczące doświadczenie życiowe, rozmowy o NDE są często towarzyszą dyskusje o życiu pozagrobowym i umysłu, które przeżyły śmiertelnego ciała.

Tego rodzaju ezoterycznych opowieści normalnie byłyby wygnany z królestwa pseudonauki i parapsychologii, ale ich wszechobecna natura – szacunkowo 3 procent Amerykanów deklaruje przynajmniej doświadczyły NDE – wywołała odrobinę prawdziwej badań naukowych oraz szereg przypuszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *