Prawie jedna trzecia kobiet w medycynie akademickiej doświadczenie molestowania seksualnego

„Szerszy literatura na temat molestowania w miejscu pracy sugerują, że takie doświadczenia są częstsze, gdy istnieje znaczna dysproporcja kobiet i mężczyzn w miejscu pracy”, powiedział dr Reshma Jagsi Zakładu Radioterapii Onkologicznej Uniwersytetu Michigan.

„Naprawdę myślałem, że molestowanie byłby znacznie rzadziej doświadczają kobiety w badanej próbie, który poszedł do szkoły medycznej, gdy odsetek kobiet wśród studentów medycyny przekroczyła 40 procent,” powiedziała Reuters Health email.

Naukowcy wysłane ankiety do wszystkich 1,719 nowych odbiorców dotacji K08 i K23 z Narodowego Instytutu Zdrowia w roku 2006 do 2009. Te nagrody career-rozwojowe zapewniają wsparcie dla młodszych badaczy koncentruje się na biomedycznych i zorientowanych na pacjenta tematów.

Nieco ponad 1000 odbiorców badania odpowiedzieli. Średnio byli 43 lat, 46 procent stanowiły kobiety, a 71 procent było białe.

Wśród kobiet, 70 procent mówi, że był postrzegany stronniczość płci w miejscu pracy, a 66 procent nie doświadczył tego osobiście, w tym pozostają poza możliwości rozwoju zawodowego w oparciu o płeć. Że w porównaniu do 22 procent mężczyzn, którzy byli świadomi uprzedzeń płci w miejscu pracy, a 10 procent, którzy go doświadczyli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *