Poręczny, urządzenie trikorder-jak podnosi monitorowanie odnowy biologicznej i fitness

Urządzenie – nazywany „Chem-Phys plaster” – środki poziomach w czasie rzeczywistym mleczanu, biochemiczny, który służy jako wskaźnik aktywności fizycznej, a także aktywności elektrycznej serca.

Mówiąc prościej, nowa technologia monitoruje kondycji danej osoby i funkcji serca w tym samym czasie, a to pierwsze urządzenie, które można zrobić.

„Jednym z nadrzędnych celów naszych badań jest zbudowanie noszenia trikorder podobnego urządzenia, które można zmierzyć jednocześnie cały zestaw środków chemicznych, fizycznych i sygnałów elektrofizjologicznych nieprzerwanie przez cały dzień,” mówi lider wspólnie projekt Patrick Mercier, Szkoły Jacobs Inżynierii na University of California, San Diego.

„Badanie to stanowi ważny pierwszy krok, aby pokazać to może być możliwe.”

Mercier i współpracownicy ujawniają w jaki sposób urządzenie zostało stworzone i jak to działa w badaniu opublikowanym w Nature Communications.

Zdaniem zespołu, większość noszenia trackerów sprawności obecnie na rynku mają tylko możliwość pomiaru sygnału jednego ciała w czasie, takie jak liczba kroków podjętych lub tętna.

Co więcej, praktycznie żadne z nich nie są w stanie mierzyć sygnały chemiczne, takie jak mleczan.

Mercier wraz ze współpracownikami postanowił zająć się tą lukę w tej dziedzinie, tworząc poręczny czujnik, który może jednocześnie mierzyć sygnały ciała elektrycznych i biochemicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *