CVS zapowiada zbadanie, dlaczego Vietnam Vet nie można było kupić lekarstwo na alergię

Charles Raby mówi alergie jego matki były okropne w niedzielę. Tak więc przed kościołem, wziął jego rodziców, aby uzyskać jakieś lekarstwo. Wydawało się prostym, codziennym posyłki. Raby myliłem.

Ponieważ lek alergia musieli zawarte pseudoefedrynę, apteka powiedział ojczym, John Wisman, musiał okazać dokument prawa jazdy, żeby go kupić.

Prawo federalne i stanowe wymaga, że ​​sprzedaż pseudoefedryny być zalogowany, zapisując nazwisko osoby dokonującej zakupu, jego lub jej adres oraz ilość nabywanych.

Wisman nie miał problemu z żadnej z tych rzeczy, ale nie miał prawa jazdy.

Zarówno Wisman i jego żona są w swoich 80-tych. Żaden z nich jeździć. Niedawno przeniósł się tu z Kalifornii, więc nie widzi potrzeby, aby dostać jeden.

„Oni dzwonienia go i mówi muszę swój identyfikator. Więc tata dostaje swój identyfikator z wojskową. Mówi, że nie, muszę mieć ważne prawo jazdy”, wyjaśnia Raby.

Raby mówi farmaceuta stał jej ziemi. Ale ani Raby lub Wisman zrozumieć dlaczego.

Wisman służył w lotnictwie podczas Korei i Wietnamie Wars. Po ponad 20 latach służby, przeszedł na emeryturę i otrzymał wydany przez władze federalne identyfikator sprawdza go. Według US Food and Drug Administration, jest prawnie dozwolone postaci identyfikatora, który może być stosowany w dokonywaniu zakupów pseudoefedrynę.

11Alive Rebecca Lindstrom skontaktował CVS, aby dowiedzieć się więcej na temat ich polityki korporacyjnej. Rzecznik podkreślił, że ID wojskowego są dozwolone i Wisman powinien być w stanie z niego korzystać, aby jego zakupu.

Ale kiedy Lindstrom nazywany kilka innych lokalnych sklepach CVS, otrzymała taką samą odpowiedź. Nie prawo jazdy, nie ma lekarstwa. CVS obiecuje zbadać.

Lindstrom zwany także kilka RiteAid i Walgreens apteki. Reakcja była mieszana, ale zanim rozmowa się skończyła, wszyscy z nich wskazano identyfikator wojskowe będą mogły dokonać zakupu.

Aby rozwiązać tę kwestię, Raby skończyło się na zakup leków dla swoich rodziców, ale mówi, że nie powinien tego robić. CVS znajduje się w obrębie stóp domu spokojnej starości, gdzie jego rodzice żyją. Raby mówi, że powinniśmy być w stanie przejść nad i go kupić w dowolnym momencie, jakiej potrzebują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *